سوالات متداولبرای خرید کد e- voucher ووچر پرفکت مانی  به سایت هیرانکس پس از وارد شدن به قسمت کاربری طبق مراحل زیر به ترتیب عمل کنید:

 

(برای مشاهده تصاویر درسایز بزرگتر روی عکس ها کلیک کنید)


 

برای فروش کد e- voucher ووچر پرفکت مانی  به سایت هیرانکس پس از وارد شدن به قسمت کاربری طبق مراحل زیر به ترتیب عمل کنید:

(برای مشاهده تصاویر درسایز بزرگتر روی عکس ها کلیک کنید)

پس از بررسی سفارش فروش معادل ریالی به حساب شما واریز خواهد شد. 

برای خرید پرفکت مانی از سایت هیرانکس پس از وارد شدن به قسمت کاربری طبق مراحل زیر به ترتیب عمل کنید:  (برای مشاهده تصاویر درسایز بزرگتر روی عکس ها کلیک کنید)

- بروی دکمه ویرایش شماره کارت کلیک کنید . شماره کارت بانکی و حسابی  که برای خرید از آنها استفاده خواهید کرد را وارد کنید دقت کنید که حتما به نام خودتان باشد.تا تایید شود.

 

طبق آموزش زیر بروی خرید آنلاین کلیک کرده و تعداد دلار مورد نیاز را وارد کنید . واحد پول الکترونیک مورد نیاز را انتخاب کنید

پس از کلیک بروی دکمه محاسبه فرم زیر نمایش داده می شود.تمامی موارد را کامل کنید تا وارد درگاه بانکی شده و فرآیند پرداخت و خرید انجام شود.

 

برای فروش پرفکت مانی به سایت هیرانکس پس از وارد شدن به قسمت کاربری طبق مراحل زیر به ترتیب عمل کنید:

از لینک زیر وارد حساب خود شوید

https://perfectmoney.is/login.html

1- بعد از وارد شدن به حساب خود در سایت پرفکت مانی طبق تصاویر زیر به ترتیب شماره گذاری شده عمل کنید.    (برای مشاهده تصاویر درسایز بزرگتر روی عکس ها کلیک کنید)

 

پس از مرحله 5 فرم  فروش آنلاین را به ترتیب مراحل آموزش زیر تکمیل کنید.

 

 


پرفکت مانی (PerfectMoney) در سال 2007 شروع به کار کرد و در پاناما به ثبت رسیده است.

واحد پولی آن بر حسب دلار آمریکا (USD) ، یورو (Euro) و گرم طلا (GoldGrams) می باشد.

کارمزد انتقال از یک حساب به حساب دیگر در حساب های وریفای شده، 0.5% و در حساب های وریفای نشده، 1.99% می باشد. که از فرستنده کم می شود.

 

برای افتتاح حساب اینجا کلیک کنید

 

پس از ورود به سایت روی گزینه sign up کلیک کنید مطابق شکل زیر:

در صفحه جدید اطلاعات خواسته شده را مطابق شکل زیر وارد نمائید.

پس از طی این مراحل ایمیلی از پرفکت مانی دریافت میکنید که با کلیک روی لینک داخل آن ایمیلتان تایید میشود
 یوزر نیم همان آی دی هست که از طرف پرفکت مانی ارسال می شود و پسوردتان هم همانی هست که توی فرم ثبت نام ثبت کردید.

برای ورود به حساب پس از وارد کردن آی دی و پسورد یک Pin code به ایمیلتان ارسال میشود که باید آن را وارد نمائید تا به حسابتان دسترسی داشته باشید این کار برای مسائل امنیتی است.

شماره حساب دلاری شما همانیست که با کلمه U شروع میشود.


 

کارمزد انتقال از یک حساب به حساب دیگر در حساب های وریفای شده، 0.5% و در حساب های وریفای نشده، 1.99% می باشد. که از فرستنده کم می شود.جهت وریفای نمودن حساب، بعد از ورد به اکانت خود در پرفکت مانی گزینه settings را از منوی بالای صفحه انتخاب کنید و سپس گزینه وریفای اکانت را انتخاب نمایید.

 مطابق شکل زیر:

در مرحله اول وریفای حساب لازم است اسکن پاسپورت یا ترجمه رسمی گواهینامه یا ترجمه رسمی کارت ملی خود را آپلود نمایید.قبل از ارسال دقت کنید که مشخصات درج شده در پروفایل پرفکت مانی با اسکن ارسالی مطابقت داشته باشد.از قسمت (settings) یا تنظیمات.بعد از تایید شدن اسکن با ایمیل به شما اطلاع داده می شود.(برای ترجمه مدارک به دارلترجمه های رسمی مراجعه کنید)

مطابق شکل زیر:

سپس لازم است اسکن قبض آب، برق یا تلفن خود را ارسال نمایید(بعد از تایید اسکن پاسپورت). دقت نمایید آدرس دقیق شما روی قبض ارسالی در پروفایل پرفکت مانی درج شده باشد . قبل از ارسال اسکن قبض،همچنین لازم است که قبض شما دارای تاریخ جدید باشد و بیشتر از 3 ماه از تاریخ آن نگذشته باشد و مهمتر اینکه قبض حتما باید به نام شما باشد. از قبض موبایل هم می توانید استفاده نمایید.باید نام و نام خانوادگی اسکن پاسپورت یا گواهینامه با نام و نام خانوادگی اسکن قبض گاز یا تلفن مطابقت داشته باشد.(برای ترجمه مدارک و قبوض به انگلیسی به دارلترجمه های رسمی مراجعه کنید)

مطابق شکل زیر:

پس از تایید مراحل 2 و 1 قسمت Phone validation فعال می شود. که با واردن کردن شماره موبایل خود از طرف پرفکت مانی با شما تماس گرفته می شود. و شماره چهار رقمی که اپراتور برای شما می خواند را در کادر وارد می کنید.و در صورت صحیح بودن.وریفای نهایی انجام می شود.

مطابق شکل زیر:


 

اخیرا مشاهده شده برای ارسال پول در پرفکت مانی از اکانت غیر تایید شده (وریفای نشده) به حساب تایید شده (وریفای شده) دچار بازه زمانی یا تاخیر شده است است به همین دلیل و به منظور تسریع بخشیدن به تبدیل موجوی دلاری پرفکت مانی شما. خواهشمندیم دلار پرفکت مانی را به بصورت رمز دار برای ما ارسال کنید.وشماره رمز را برای ما از طریق اس ام اس-ایمیل یا به صورت آنلاین در یاهو مسنجر ارسال کنید.

نحوه ارسال پرفکت مانی به صورت رمز دار مطابق تصویر زیر:


آموزش تبدیل حساب وبمانی از مینی به کلاسیک - فعال سازی نرم افزار و ارسال وبمانی

بعد از افتتاح حساب وبمانی و ساخت کیف پول وبمانی، لازم است نوع حساب خود را از آلیاس به فرمال ارتقا دهید تا بتوانبد حساب کلاسیک وبمانی داشته باشید.

برای تبدیل حساب مینی خود به حساب کلاسیک یا WinPro به آدرس زیر از سایت وب مانی وارد شوید:

http://security.wmtransfer.com/asp/default.asp

روی دکمه Log In در شماره 1 در بالا سمت راست صفحه ای که باز شده است کلیک کنید.

 

اکنون صفحه ورود به قسمت Security وب مانی به شما نمایش داده می شود. در کادر شماره 1 می توانید ایمیل، شناسه وب مانی (WMID) و یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و در شماره 2 رمز عبور حساب وب مانی مینی را تایپ کنید. در کادر شماره 3 اعداد موجود در تصویر را وارد کنید.

اگر از طریق کامپیوتر شخصی خودتان این صفحه را باز کرده اید، تیک گزینه Remember me on this computer نشان داده شده در شماره 4 را بردارید.

برای ورود روی دکمه Enter در شماره 5 کلیک کنید.

چنانچه مشخصات خواسته شده را به درستی وارد کرده باشید، صفحه تایید مشخصات نمایش داده می شود و در مدت کوتاهی بصورت اتوماتیک به صفحه دیگری منتقل می شوید. چنانچه منتقل نشدید، روی لینک here در شماره 1 کلیک کنید.

اکنون شما به بخش امنیت یا Security وبمانی وارد شده اید. برای ادامه مراحل تبدیل حساب وب مانی مینی به حساب وب مانی کلاسیک در شماره 1 روی Operation modes کلیک کنید.

در لیست کنار صفحه که با شماره 2 مشخص شده است، مشخصات آخرین ورود به حساب مینی خود را مشاهده می کنید.

 

در صفحه Operation modes یا حالات عملکرد لیستی را مشابه تصویر زیر خواهید دید. چنانچه قبل از این حساب کلاسیک یا WinPro و حساب لایت یا WebPro را فعال نکرده باشید، دکمه Add پایین قسمت مربوطه وجود خواهد داشت.

برای اضافه کردن حساب کلاسیک به اکانت خود، روی دکمه Add در شماره 1 کلیک کنید.

صفحه جدیدی با عنوان Changing the Operation Mode یا تغییر حالت عملکرد حساب وب مانی به شما نمایش داده می شود. برای ساخت حساب وب مانی کلاسیک لازم است رمز عبوری برای آن در نظر گرفته شود. می توان این رمز عبور را با پسورد حساب مینی یکسان انتخاب کرد.

برای تغییر حالت عملکرد حساب مینی لازم است شما مجددا شناسایی شوید. پس روی لینک authorized with certification در شماره 1 کلیک کنید تا به صفحه بعد بروید.

در صفحه تایید ورود شما، امکان استفاده از E-NUM در شماره 1 و SMS در شماره 2 وجود دارد. چنانچه شما نیز همانند ما تا این لحظه E-NUM نساخته اید می توانید از لینک Set در قسمت یک برای خود E-NUM ایجاد کنید. در این آموزش از اس ام اس برای تایید هویت استفاده می کنیم. پس روی دکمه Get the code در شماره 2 کلیک می کنیم تا کد مورد نظر به شماره تلفن نوشته شده در کادر سفید رنگ ارسال شود.

پس از اینکه وب مانی به شما sms ارسال کرد، صفحه زیر را مشاهده می کنید.

در شماره 1، شماره تلفن همراهی که اس ام اس به آن فرستاده شده است نمایش داده می شود. در شماره 2 عدد مربوط به Session یا نشست نمایش داده می شود. عددی که به تلفن همراه شما ارسال شده است را در کادر مربوط به Response در شماره 3 وارد کنید. سپس برای تایید عدد وارد شده، روی دکمه Enter در شماره 5 کلیک کنید.

برای اینکه همیشه از طریق sms هویت شما اعتبار سنجی شود، گزینه remember my choice در شماره 4 را تیک دار کنید.

بعد از تایید مشخصات شما به صفحه تغییر حالت عملکرد حساب وب مانی باز می گردید. اکنون برای انتخاب رمز عبور بایستی در کادر شماره 1 و 2 رمز عبور خود را وارد کنید. سپس برای ثبت پسورد خود روی دکمه Change operation mode در شماره 3 کلیک کنید.

بعد از انتخاب پسورد برای حساب وب مانی کلاسیک، بایستی فایل کلید یا Key file را دریافت کنید تا هنگام ورود با نرم افزار وب مانی کیپر از آن استفاده کنید. برای دانلود این فایل روی لینک Download the keys در شماره 1 کلیک کنید. فایل کلید وب مانی با پسوند kwm و نامی یکسان با وب مانی آیدی شما است.

اکنون برای ادامه، روی دکمه Continue در شماره 3 کلیک کنید. بعد از این کار، پیغامی در مرورگر شما نشان داده می شود. این پیغام از شما می پرسد آیا فایل کلید وب مانی را دانلود کرده اید؟ چنانچه این فایل دانلود شده است روی دکمه Ok در شماره 4 کلیک کنید تا به صفحه بعد بروید. اگر آموزش را بدقت نخوانده اید و فایل را دانلود نکرده اید، روی دکمه Cancel در شماره 4 کلیک کنید تا در صفحه باقی بمانید و بتوانید فایل را  دانلود کنید.

اکنون حساب مینی به حساب کلاسیک یا WinPro در وبمانی تبدیل شده است.

آموزش ورود به وبمانی کلاسیک

- برای نصب نرم افزار کیپر، آن را از لینکی که در شکل قبل مشخص شده یا لینک زیر می توانید دانلود کنید:

لینک دانلود نرم افزار کیپر کلاسیک (winpro)

پس از دانلود، کیپر کلاسیک آن را نصب کنید.

پس از نصب کیپر کلاسیک، آن را مطابق مراحل زیرمرحله به مرحله به ترتیب انجام دهید:

در مرورگر شما صفحه ای با آدرس لینکی که روی آن کلیک کردید باز می شود. این صفحه برای فعال سازی وب مانی کیپر WinPro یا کلاسیک برای کامپیوتر شما است. در این صفحه بایستی شناسه وب مانی یا WMID خود را در کادر شماره 1 مشاهده کنید. در کادر شماره 2 کدفعالسازی ای که به ایمل شما و یا شاید تلفن همراهتان ارسال شده است را وارد کنید. در شماره 3 نیز اعداد تصویری که مشاهده می کنید را به دقت وارد کنید و پس از آن روی دکمه فعالسازی یا Activation در شماره 4 کلیک کنید.

تذکر: چنانچه کد فعال سازی به شما ایمیل شود، حاوی متن روسی و انگلیسی است و عدد فعال سازی همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید و با شماره های 1 نشان داده شده اند، به راحتی قابل خواندن است

بعد از اینکه کد فعال سازی را به درستی ثبت کردید، صفحه جدیدی نمایش داده می شود. در این صفحه مشخصات حساب شما به صورت مختصر نمایش داده می شود و از شما می پرسد آیا واقعا می خواهید وب مانی کیپر را برای این کامپیوتر فعال کنید؟ روی دکمه Yes در شماره 1 کلیک کنید تا وبمانی کیپر برای کامپیوتر شما فعال شود.

بعد از فعال سازی صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده می شود به این معنا که کامپیوتر شما فعال شد.

بعد از گذشت مدت کوتاهی برنامه وب مانی کیپر فعال می شود. اگر این اتفاق نیافتاد، برنامه را ببندید و مجددا وارد شوید

آموزش انتقال وجه در حساب وبمانی کلاسیک

کار کردن با نرم افزار کیپر بسیار ساده است و احتیاج به آموزش خاصی ندارد. برای ارسال وبمانی به سایرین توسط این نرم افزار می توانید مطابق شکل زیر اقدام کنید:


 

برای تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت در حساب وب مانی، بایستی به صفحه پاسپورت وب مانی مراجعه کنید. در صفحه بازشده راجع به وب مانی پاسپورت کمی توضیح داده شده است. روی دکمه Apply for Webmoney Passport در شماره 1 کلیک کنید.

صفحه پاسپورت وب مانی چیست برای تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال

در صفحه ورود به وب مانی اطلاعات حساب خود را وارد کنید. در شماره 1 ایمیل یا شناسه وب مانی WMID و یا شماره تلفن خود را وارد کنید. در شماره 2 رمز عبور حساب خود و در شماره 3 عدد نشان داده شده در تصویر را وارد کنید. چنانچه از کامپیوتر شخصی خود استفاده می کنید و می خواهید برای ورود به حساب وب مانی مشخصات شما در حافظه سیستم بماند، در شماره 4 تیک گزینه Remember me on this computer را بزنید. چنانچه از لپتاپ و یا کامپیوتر دیگران استفاده می کنید، حتما تیک گزینه نشان داده شده در شکل 4 را بردارید. برای ورودی روی دکمه Enter در شماره 5 کلیک کنید.

ورود به حساب وب مانی مینی برای تغییر پاسپورت

بعد از تایید مشخصات شما، صفحه زیر به شما نمایش داده می شود و بعد از چند ثانیه به صورت اتوماتیک به صفحه دیگری منتقل می شوید. اگر منتقل نشدید، روی لینک نشان داده شده در شماره 1 با عنوان here کلیک کنید.

انتقال اتوماتیک بعد از ورود به وب مانی

اکنون شما به صفحه ساخت فرمال پاسپورت وب مانی منتقل شده اید. برای ادامه روی دکمه Continue در شماره 1 کلیک کنید.

صفحه فرمال پاسپورت وب مانی Formal WM-Passport

در صفحه جدیدی که نمایش داده می شود، اطلاعات واجب در ساخت پاسپورت فرمال وب مانی را وارد کنید.

در شماره 1 نام و نام خانوادگی شما به صورت اتوماتیک نوشته شده است. در شماره 2 تاریخ تولد خود را وارد کنید. انتخاب شهر در شماره 3 را در ادامه توضیح می دهیم. کدپستی خود را در شماره 4 بنویسید. همانطور که مشاهده می کنید در  شماره 5 آدرس شما نوشته شده است. اگر نیاز به تغییر دارد، آن را ویرایش کنید.

در قسمت Legal Identification مشخصات شناسنامه و یا پاسپورت خود را وارد کنید. در شماره 6 ایران را انتخاب کنید. در شماره 7 شماره پاسپورت یا شماره ملی خود را وارد کنید. در قسمت 8 تاریخ صدور و در شماره 9 محل صدور را بنویسید.

فرم مشخصات پاسپورت فرمال وب مانی

در شماره 3 برای انتخاب شهر خود، بایستی روی لینک set کلیک کنید. در صفحه ای که برای انتخاب شهر باز می شود، چند گزینه دارای تیک دیده می شود. چنانچه محل سکونت فعلی شما با محل صدور گذرنامه و یا شناسنامه تان یکسان نیست تیک شماره 1 را بردارید. چنانچه محل سکونت شما با محل تولدتان متفاوت است تیک شماره 2 را بردارید. پس از این کار روی دکمه Choose your actual location برای انتخاب محل سکونت فعلی تان در شماره 3 کلیک کنید.

انتخاب شهر محل سکونت در مرحله تغییر الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی

برای انتخاب شهر خود به صفحه جدید منتقل می شوید. در کادر نوشتاری شماره 1 نام شهر خود را بنویسید و روی دکمه Find در شماره 2 کلیک کنید. لیست شهرهایی که با اسم نوشته شده شباهت دارند لیست می شود. اگر اسم شهر مورد نظرتان در لیست نشان داده نمی شود، می توانید از لیست های انتهای صفحه در شماره 5 استفاده کنید. از لیست سمت چپ کشور را انتخاب کنید. صفحه مجددا بارگزاری می شود و لیست استانهای ایران در لیست دوم نشان داده می شود. با انتخاب استان سکونتتان، صفحه مجددا به روز رسانی می شود و لیست شهر های استان شما را نشان می دهد. از لیست سمت راست شهرتان را انتخاب کنید.

در بالای صفحه اسم شهر شما و پرچم ایران در شماره 3 نمایش داده می شود. برای تایید شهر انتخابی روی دکمه Ok در شماره 4 کلیک کنید.

جست و جوی شهر محل سکونت برای پاسپورت وب مانی فرمال

اکنون به فرم مشخصات اجباری فرمال پاسپورت بازگردانده می شوید. روی دکمه Save در شماره 10 کلیک کنید تا مشخصات شما ثبت شود و به مرحله بعد منتقل شوید.

پس از ذخیره کردن اطلاعات اجباری، به صفحه جدیدی منتقل می شوید که از شما تاریخ انقضای پاسپورت تان را می خواهد. در کادر شماره 1 تاریخ انقضا پاسپورت خود را وارد کنید و برای ادامه روی دکمه Save در شماره 2 کلیک کنید.

اطلاعات تکمیلی برای تبدیل به پاسپورت فرمال وب مانی

اکنون در صفحه مرورگر شما پیغامی نشان داده می شود به این معنا که اطلاعات شما پذیرفته شده است. جهت اعتبار سنجی اتوماتیک اطلاعات وارد شده چند دقیقه زمان لازم است که این زمان حدودا 10 دقیقه است.

پذیرفته شدن مشخصات برای تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت

بعد از گذشت تقریبا 10 دقیقه، چنانچه به قسمت عمومی General در صفحه تنظیمات Settings مراجعه کنید، نوع پاسپورت شما را در شماره 1، فرمال نشان می دهد.

پاسپورت شما به فرمال ارتقا داده شد

اکنون پاسپورت حساب وب مانی شما از الیاس به فرمال پاسپورت تبدیل شده است و می توانید از آن استفاده کنید.

1- برای ایجاد یک حساب در wemoney ابتدا لازم است که وارد وب سایت wmtransfer.com شوید. روی دکمه sign up کلیک کنید.

2- صفحه زیر باز می شود. در کادر خالی شماره موبایل خود را درج نمایید. باید در این بخش؛ یک شماره تلفن واقعی که قبلا برای حساب وب مانی، استفاده نشده باشد را وارد نمایید. برای تایید شماره تلفن یک SMS دریافت می کنید تا شماره شما وریفای شود. از شماره ایرانسل استفاده نمایید (اس ام اس بین المللی را بهتر دریافت می کند) پس از علامت (+)؛ بترتیب کد کشور 98 و بعد شماره کامل موبایل تان را بدون (0) تایپ کنید.

2-سپس اطلاعات خودتان را مطابق تصویر زیر وارد نموده و روی دکمه Proceed کلیک کنید.

3- در این مرحله بار دیگر اطلاعات شما جهت بررسی مجدد ظاهر می شود که در صورت صحیح بودن روی proceed کلیک کنید.

4-در این مرحله یک کد به صورت پیامک به تلفن همراه شما ارسال میشود. کد را در کادر مربوط وارد کنید و روی دکمه Proceed کلیک کنید.

5-در این مرحله یک فرم ظاهر می شود که از شما می خواهد یک پسورد برای حساب خود انتخاب کنید و روی Proceed کلیک کنید.

6-اکنون حساب وبمانی شما ساخته شده است و در بالای صفحه آیدی حساب وبمانی شما نشان داده می شود.

از این آیدی یا  از شما ره موبایل خودتان به همراه پسوردی که در مرحله قبل انتخاب کردید جهت لاگین به سایت وبمانی می توانید استفاده نمایید.

اما برای استفاده از حساب وبمانی لازم است یک کیف پول در داخل حساب خودتان داشته باشید که از آن برای واریز یا برداشت پول استفاده می شود. لذا صفحه توافقنامه ساخت کیف پول وبمانی در این مرحله برای شما نمایش داده میشود که با مطالعه آن میتوانید از ضوابط استفاده از کیف پول وبمانی آگاه شوید. گزینه WMZ که معادل کیف پول دلاری است را انتخاب کنید و روی create کلیک کنید.

 

7-اکنون کیف پول وبمانی شما ساخته شده است ومشابه شکل زیر به شما نشان داده می شود. در صورتیکه قصد خرید وبمانی دارید یا کسی قصد واریز دلار وبمانی به حساب شما دارد، این شماره را در اختیارش قرار دهید. در صورت دریافت وبمانی روی گزینه نشان داده شده در شکل کلیک کنید تا موجودی حساب شما به روز شود. در برخی مواقع جهت به روز شدن حساب لازم است از حساب خودتان خارج شوید و مجدد لاگین نمایید.